Asansörlü Taşımacılık – Şentepe Nakliyat

Geçmişten bu güne değişen teknoloji ile taşımacılık sektörü de çok büyük bir gelişme kaydetti. Eski zamanlarda bütünüyle insan gücüyle ve zor şartlar altında yapılan evden eve taşıma işlemleri, artık çok daha kolay ve güvenilir hale geldi. Peki, asansörlü nakliyat hayatımıza ne zaman girdi, tam olarak nasıl yapılır ve maliyetleri nelerdir? Bu ve bu gibi tüm sorularınızın cevabı burda.Ev-tasima-fiyatlari-hesaplama

Asansörlü Nakliyat Nedir?
Asansörlü taşımacılık, eşyaların güvenilir şekilde bina dışından evinizin balkonuna ya da uygun bir penceresine asansör ile ulaştırılan bir taşıma şeklidir. Burada kullanılan asansörler özellikle taşıma amacı ile tasarlanmış, yüksek katlara kadar ulaşmayı sağlamayı başaran asansör yerleştirilmiş özel araçlar sayesinde yapılmaktadır. Dikkat edilmesi gerekli olan nokta, eşyaların alınacak ve taşınacak evlerin balkonlarının ya da pencerelerinin asansörlü nakliyat için uygun olmasıdır.

Asansörlü Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?
Ev taşıma sırasında dar merdivenli ya da çok katlı binalardan eşyaların taşınması ya oldukça zor veya imkansız olabilmektedir. Bu durumda eşyalarınızın evinizin balkonundan, çatı katından ya da pencereden taşınması gerekiyor. Bu gibi durumlarda asansörlü nakliyat işlemi devreye girmek mecburiyetinde kalır. Bunun için de özel olarak tasarlanmış asansörlü araçlar kullanılıyor.

Nakliyat asansörü taşıma kamyonun arka kasasına yerleştirilmiş, yaklaşık 20 katlı bir binanın bile tepesine kadar çıkabilen, raylı kızak üstünde çalışan sisteme sahiptir. Bu raylı kızak binanın üst katlarına doğru çıktıkça açılarak yükselmektedir. Her bir ray yerine oturduğunda ray uzunluğu da eşyanın taşınacağı kata kadar uzatılmaktadır. Ray üstünde yer alan asansör kabini eşyaları tutabilecek kadar kuvvetli bir yapıya sahiptir. Asansör kabinin ortalama uzunluğu 2,5 metre genişliğindedir.

Asansörlü taşımacılık işlemi sırasında eşyalarınız alınacak bölgeden (balkon, pencere vs.) kafesli bir kabin içine yerleştirilir ve raylı kızak yardımıyla taşınır. Asansörlü taşımacılık işlemi hem iş gücünden hem de zamandan çok büyük bir tasarruf sağlamaktadır. Sadece insan gücüyle yapılan taşıma işlemleri ortalama 4-6 saat arası sürerken, asansörlü nakliyat ile bu rakamlar 1-2 saate kadar düşebilmektedir. Ayrıca bu sistem sayesinde eşyalarınız çok daha güvenilir şekilde taşınır. Siz de bu sayede acaba eşyalarım zarar görecek mi endişesinden kurtulmuş olursunuz.

Asansörlü Nakliyat Fiyatları Nedir?
Asansörlü nakliyat fiyatları pek çok değişkene bağlıdır. Örneğin, taşıma işleminin yapılacağı evin kaçıncı katta olduğu ve kaçıncı kata taşınacağı kullanılacak asansörü etkileyeceği için fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca kullanılacak insan gücünün de fiyatlandırılması yine önemli bir faktördür. Ancak hem eşyalarınızın çok daha güvenli şekilde, kısa sürece taşınmasını sağlayacak en iyi yöntemlerden biri de asansörlü nakliyatcılık işlemidir.

Asansörlü Nakliyat Kullanabilmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir?
Kolileme-yapmak

Asansörlü taşımacılığın yapılabilmesi için önemli olan eşyalarınızın alınacağı ve taşınacağı apartmanın asansörlü taşıma için uygun olmasıdır. Peki, taşımaya uygunluk nasıl anlaşılır? Öncelikle asansörlü evden eve taşıma için evinizin bulunduğu alanın, asansör sisteminin kurulumuna uygun olup olmadığına bakılır. Bunun için, işinde uzman ekip hem ev hem de bina çevresinde ön bir inceleme yapar ve cephe koşullarının uygunluğu kontrol edilir. Aracın eve yaklaşabilmesi ve düzeneklerin kurulabilmesi için ayrıca ağaç ve elektrik telleri gibi faktörlere de dikkat edilmektedir. Tüm bunlar uygun ise asansörle taşıma işlemine başlanır.

Asansörlü taşıma işleminin en yaygın olarak kullanıldığı illerimiz İzmir, Adana ve Mersindir. Burada bulunan çok katlı siteler ve geniş çevre asansörlü nakliyatcılık için bir hayli elverişlidir. Ancak İstanbul’un bu konu da geri kaldığını söyleyebiliriz. Bu da elbette İstanbul’da çarpık şehirleşmenin önemli bir etkisi olduğunu vurgulamadan geçemeyiz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir